Globalny rynek akcji rekordowo wysoko

opublikowano: 30-08-2021, 17:49

Wskaźnik MSCI globalnego rynku akcji osiągnął w poniedziałek rekordową wartość, donosi Reuters.

Indeks MSCI International ACWI, który odzwierciedla notowania na 50 rynkach akcji gospodarek rozwiniętych i rozwijających się osiągnął w poniedziałek rekordową wartość 741,62 pkt. Wzrosty cen akcji na giełdach świata tłumaczony jest reakcją na piątkowe „gołębie” wystąpienie szefa Fed podczas konferencji bankierów centralnych w Jackson Hole. Wskaźnik rynków akcji w Azji wzrósł najwyżej od dwóch tygodni, paneuropejski Stoxx 600 także zwyżkuje i zmierza do zakończenia wzrostem siódmego miesiąca z rzędu. W USA na początku sesji S&P500 i Nasdaq osiągnęły rekordową wartość intraday.

- Pytaniem powinno być obecnie nie to kiedy zacznie się redukcja zakupów obligacji w USA, ale jej prędkość – powiedział Christopher Smart, strateg globalny Barings Investment Institute. – To prawdopodobnie będzie determinowane przez niektóre publikowane w tym tygodniu dane, w tym zaufanie konsumentów i miejsca pracy w USA, ale także inflację w Europie i aktywność gospodarki w Chinach – dodał.

Frederik Ducrozet, strateg Pictet Wealth Management uważa, że rynki koncentrują się na perspektywie średnioterminowej, ale giełdowi gracze traktują spadki jako okazję do zakupów.

- Przeszliśmy od świetnego do dobrego. Perspektywa nie jest tak świetna, jak była wcześniej w tym roku, ale wciąż pokazuje dalszy wzrost rynków akcji – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane