Gloria ma zapłacić Biotonowi 9 mln USD

opublikowano: 13-01-2020, 07:16

Z wiążącego listu intencyjnego między Biotonem a Hrabin Gloria Pharmaceuticals i SciGen PTE wynika, że giełdowa spółka w ramach ugody otrzyma 9 mln USD.

To kwota zobowiązania w ramach ugody, dotyczącej wszelkich sporów między stronami związanych z umową dostawy i dystrybucji z dnia 23 sierpnia 2015 roku i pierwszym aneksem do umowy z 31 grudnia 2016 r.

Robert Neymann, prezes Biotonu
Fot. Marek Wiśniewski

Gloria zapłaci pierwszą transzę w wysokości 3 mln USD w ciągu 10 dni, a resztę do 16 lutego 2020 r. 

"Po otrzymaniu pełnej zapłaty, Spółka oraz Gloria postanawiają zwolnić się ze wszystkich swoich zobowiązań umownych oraz wszystkich innych zobowiązań prawnych względem siebie, wynikających z UDD lub z nią związanych oraz rozwiązać UDD. W celu uniknięcia wątpliwości, po otrzymaniu pełnej zapłaty, Spółka zrzeka się z wszelkich rzeczywistych lub potencjalnych działań, roszczeń, żądań o dowolnym charakterze wynikających z UDD lub z nią związanych. Jeśli Gloria nie wywiąże się w pełni ze swojego zobowiązania wynikającego z WLI, WLI rozwiązuje się i staje się bezskuteczne, a Spółce nadal przysługiwać będzie prawo do rozpoczęcia zamierzonego postępowania arbitrażowego przeciwko Glorii w odniesieniu do wszystkich strat i szkód wynikających z UDD" - podał Bioton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane