Główny akcjonariusz sprzedał 20 proc. akcji Krezusa

opublikowano: 06-08-2018, 07:34
aktualizacja: 06-08-2018, 20:39

Główny akcjonariusz Krezusa - Taleja sp. z o.o. - poinformowała z opóźnieniem o sprzedaży 20 proc. akcji spółki i zejściu do 30,9 proc. udziału w kapitale zakładowym. Giełda zawiesiła obrót akcjami spółki.

- Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych postanowił w poniedziałek zawiesić obrót akcjami spółki Krezus w związku z żądaniem zgłoszonym przez Komisję Nadzoru Finansowego - czytamy w komunikacie GPW.

Transakcji dokonywano w nieregularnych odstępach czasu od 24 kwietnia. 

Jak podano, "informacja przekazywana jest z opóźnieniem z powodu błędnej interpretacji przepisów prawa przez Zarząd spółki Taleja Sp. z o.o. Informacja powyższa została przekazana niezwłocznie po dostrzeżeniu błędu i uzyskaniu niezbędnych danych".

W tym czasie notowania spółki były bardzo zmienne - spadły najpierw o około połowę, by z nawiązką odrobić straty.

Po południu w poniedziałek 6 sierpnia KNF poinformował, że z powodu okoliczności wskazujących na możliwość dokonywania obrotu akcjami spółki z naruszeniem interesów inwestorów nadzór skierował do GPW żądanie zawieszenia obrotu.

"W ramach podjętych działań nadzorczych KNF ustaliła, że poza Taleja Sp. z o.o.  jeszcze inni inwestorzy (osoba pełniąca obowiązki zarządcze oraz osoba blisko związana) byli zobowiązani, na podstawie art. 19 ust. 1 Rozporządzenia MAR, do poinformowania o istotnych transakcjach zawartych na akcjach Spółki" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu