Główny doradca Johnsona odchodzi z rządu

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 13-11-2020, 09:49

Dominic Cummings opuści rząd Wielkiej Brytanii do końca roku. Odejście głównego współpracownika Borisa Johnsona rodzi pytania na temat kierunków rozwoju polityki premiera.

Dominic Cummings
Dominic Cummings
Leon Neal

Rezygnacja, potwierdzona przez informatora, kończy 17-miesięczny okres wpływów niewielkiej grupy zwolenników Brexitu na rząd brytyjski.

To drugi z głównych współpracowników Borisa Johnsona, który odchodzi ze stanowiska. Wcześniej w tym tygodniu zrobił to Lee Cain, rządowy ekspert od komunikacji.

Dominic Cummings współpracował z premierem od czasu objęcia przez niego władzy w lipcu 2019 roku. Wcześniej był głównym twórcą udanej kampanii referendalnej w sprawie brexitu. Jego odejście pozbawi Borisa Johnsona najważniejszego doradcy i stratega, który miał ogromny wpływ na wszystkie aspekty polityki rządu, od pandemii po reformę gospodarczą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane