GM planuje Airbnb dla aut

opublikowano: 13-03-2018, 10:53
aktualizacja: 13-03-2018, 10:54

General Motors planuje wprowadzić pilotażowy program umożliwiający właścicielom aut wynajmować je, gdy z nich nie korzystają, podaje Bloomberg.

Według nieoficjalnych informacji, testy mają rozpocząć się na początku lata za pośrednictwem usługi Maven. Właściciele aut koncernu General Motors  będą mogli umieścić je na platformie Maven i tym samym zaoferować ich wynajem innym kierowcom. Część przychodów z najmu będzie trafiać do kieszeni GM.

Sukces pilotażowego programu może okazać się kolejnym krokiem koncernu ku przejściu z produkcji do zapewniania usług mobilnych. Po latach stagnacji inwestorzy zareagowali w końcu pozytywnie na informację na ofensywę Doliny Krzemowej w branży motoryzacyjnej – w październiku akcje GM wzrosły do rekordowego poziomu na wieść o planach stworzenia przez GM autonomicznych aut oraz usługi Maven.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu