Goldman: Fed powinien opóźnić podwyżkę stóp

opublikowano: 08-04-2015, 10:42

Jan Hatzius główny ekonomista z Goldman Sachs uważa, że Rezerwa Federalna powinna wstrzymać się z podwyżką stóp procentowych, ponieważ inflacja nie osiągnie celu inflacyjnego przez następne trzy lata, informuje Newsmax Finance.

Mniejszym problemem jest rozczarowujący wzrost liczby nowych miejsc pracy.

- Nie mamy wiary w prognozy inflacyjne i uważamy, że właściwą polityką byłoby wstrzymanie się z podwyżkami stop procentowych. Sytuacja na rynku pracy jest do opanowania – powiedział.

Jak wynika z najnowszych danych Departamentu Pracy, w marcu w USA powstało 126 tys. nowych miejsc pracy, co było jednocześnie najsłabszym wzrostem od grudnia 2013 r. Przed publikacją ekonomiści z Wall Street przewidywali, że będzie to ponad dwa razy więcej czyli 274 tys.

Zdaniem Hatziusa, sytuacja na rynku pracy w najbliższych miesiącach znowu się poprawi. Większym problem stanowi inflacja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu