Goldman Sachs: funt najlepszą walutą G10 w tym roku

opublikowano: 21-01-2019, 07:39

Brytyjski funt umocni się w tym roku wobec wszystkich walut państw G10, uważa Zach Pandl, wiceszef strategii walutowej w Goldman Sachs.

Funt umocnił się piąty tydzień z rzędu po wyraźnym odrzuceniu przez brytyjski parlament porozumienia o warunkach brexitu wynegocjowanego z Unią Europejską przez premier Theresę May. Rynek uznał, że zwiększa to szansę na drugie referendum i pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Notowania GBP/USD przez ostatnie 5 tygodni
Zobacz więcej

Notowania GBP/USD przez ostatnie 5 tygodni

- Odczytujemy wydarzenia z ubiegłego tygodnia jako sygnał wskazujący na późniejszy, łagodniejszy brexit lub potencjalnie wycofanie się z niego – powiedział Pandl. – Uważamy, że funt będzie najlepiej notowaną walutą G10 w tym roku – dodał.

Ekonomiści i stratedzy zapytani przez Bloomberga spodziewają się umocnienia funta o ponad 5 proc. w tym roku i osiągnięcie przez niego kursu 1,36 USD. W poniedziałek notowano go na azjatyckich rynkach po 1,2859 USD.

- Wciąż jest wielka niepewność, ale uważamy, że jest duża szansa wzrostu kursu funta – podkreślił Pandl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy