Goldman Sachs mimo korekty, nadal stawia na surowce

WST
opublikowano: 28-03-2012, 11:10

Bank inwestycyjny Goldman Sachs zaktualizował swoją rekomendację dla surowców, obniżając ją do poziomu „neutralnie” z „przeważaj”. Zalecenie ma charakter krótkoterminowy - donosi Reuters.

Powodem korekty jest osiągnięcie przez surowce w tym miedź, ropę i soję, krótkoterminowych poziomów cenowych wyznaczonych przez brokera.

Bank twierdzi jednak, że pozostaje nadal optymistycznie nastawiony do tego segmentu rynku w 12-miesięcznym horyzoncie, z oczekiwaną stopą zwrotu rzędu 10 proc. i utrzymuje długoterminową rekomendację „przeważaj”.

Uważamy, że otoczenie makroekonomiczne ma szansę poprawić się w drugim kwartale, a rynek surowcowy znaleźć inne katalizatory zwyżkowe niż napięcie na Bliskim Wschodzie – napisał Goldman Sachs w nocie do klientów.

Bank poinformował równocześnie, że utrzymuje długoterminowe zalecenie na bencharkową ropę West Texas Intermediate i złoto na NYMEX. Instytucja potrzymała prognozy cen złota na poziomie 1785 USD w perspektywie 3 miesięcznej, 1840 USD w perspektywie sześciomiesięcznej i 1940 USD/u w okresie 12 miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy