Krzyż śmierci na złocie (WYKRES DNIA)

MWIE
opublikowano: 28-03-2012, 14:05

Choć Goldman Sachs radzi kupować kruszec, hossa na rynku złota nie świeci już tym blaskiem, co wcześniej. Na domiar złego...

Historycznych maksimów z przełomu sierpnia i września bykom nie udało się przełamać aż dotychczas. W tym czasie ponadtrzyprocentową przeceną zakończyło się aż pięć sesji. Teraz zlotu może zagrażać inne wskazanie. Jak zauważa Jamie McGeever, redaktor agencji Reuters, notowania złota utworzyły tzw. krzyż śmierci.

Średnia z notowań z ostatnich 100 sesji spadła poniżej średniej 200 – sesyjnej. Stało się to pierwszy raz od trzech lat.

- To zapowiedź spadków – ocenia Jamie McGeever.

źródło: http://yfrog.com
źródło: http://yfrog.com
None
None

Jeszcze do niedawna amerykański bank jak na zawołanie drukował pieniądze po każdych zawirowaniach na rynku. Ostatnio jednak coraz większa z niego sknera. Raz mówi, że da, a innym razem, że nie. Zdezorientowani inwestorzy kupują więc złoto, by po chwili je wyprzedawać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane