Goldman Sachs: nie zgadzamy się z Fed

opublikowano: 02-11-2014, 12:02

W środę Rezerwa Federalna zakończyła ostatecznie program polityki ilościowego luzowania. To miało potwierdzić, że dni kryzysu finansowego są już za nami, a gospodarka Stanów Zjednoczonych wraca do normy.

- Sytuacja na rynku pracy poprawiła się. Przybywa nowych miejsc pracy, a bezrobocie spadło. W Zakres wskaźników rynku pracy wskazuje, że niepełne wykorzystanie zasobów pracy jest stopniowo maleje – podał Federalny Komitet do spraw Operacji Otwartego Rynku w środowym komunikacie.

Z optymistyczną diagnozą rynku pracy nie zgadza sie jednak główny ekonomista banku Goldman Sachs, Jan Katzius.

- Nie zgadzamy się ze stanowiskiem komisji odnośnie sytuacji na rynku pracy. Choć stopa bezrobocia jest obecnie poniżej 6 proc., co jest wyraźnie podkreślone w oświadczeniu FOMC (" niepełne wykorzystanie zasobów pracy stopniowo się zmniejsza "), to nie jest ona spójna z danymi o zatrudnieniu i wynagrodzeniach – napisał Hatzius w nocie do klientów.

Jan Hatzius
Jan Hatzius
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane