Goldman Sachs oczekuje umocnienia funta

opublikowano: 21-10-2019, 10:40

Goldman Sachs widzi szanse na umocnienie się brytyjskiego funta do 1,35 USD w związku z malejącym prawdopodobieństwem brexitu bez umowy.

W poniedziałek funt umacnia się o 0,2 proc. i notowany jest po 1,2997 USD. Stratedzy Goldman Sachs, którym przewodzi Zach Pandl, przedstawili swoją prognozę po tym jak brytyjski parlament zmusił premiera Borisa Johnsona do wystąpienia do Unii Europejskiej o trzymiesięczną zwłokę w brexicie, do którego miało dojść 31 października. Johnson ma jednak nadzieję, że parlament zaakceptuje w tym tygodniu wynegocjowaną przez niego z Unią Europejską wersję umowy określającej warunki brexitu. Stratedzy Goldman Sachs przewidują, że uda się to w poniedziałek lub wtorek oraz że funt będzie nadal się umacniał dzięki zgodzie na umowę. Jeśli jednak parlament nie zaakceptuje umowy, notowania funta mogą wrócić do 1,26 USD, uważa amerykański bank.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu