Czytasz dzięki

Goldman Sachs radzi bogatym klientom kupować akcje

opublikowano: 08-04-2020, 18:11

Goldman Sachs uważa, że akcje, szczególnie amerykańskich spółek, oferują obecnie najlepsze zwroty z inwestycji kiedy zakończy się okres „zamknięcia” gospodarki spowodowanego przez pandemię.

- Nasza rada dla klientów jest taka, że obecnie jest dobry czas aby wrócić na rynki i skorzystać ze spadków na rynkach akcji, aby zająć właściwą pozycję przed odbiciem – powiedziała Silvia Ardagna, dyrektor zarządzająca grupą strategii inwestycyjnych w Goldman Sachs Private Wealth Management.

fot. Bloomberg

Choć stratedzy amerykańskiego banku inwestycyjnego oczekują w krótkiej perspektywie dużego spadku globalnej aktywności gospodarczej, przewidują także odbicie w kształcie litery „V” w drugiej połowie roku.

Ardagna powiedziała, że jej zespół jest „pozytywnie zaskoczony” działaniami polityków ogłoszonymi w reakcji na pandemię. Podkreśliła, że choć nie zapobiegną one recesji w pierwszym półroczu, zapewnią impuls potrzebny do mocnego odbicia później.

- Widzimy światełko na końcu tunelu, bo wierzymy, że wcześniej czy później  społeczność medyczna dokona przełomu, a także bo fiskalne i monetarne działania na świecie, szczególnie w USA, gdzie przeważamy akcje, były całkiem agresywne i mocne – powiedziała Ardagna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane