Goldman Sachs widzi możliwość osłabienia dolara

opublikowano: 07-01-2019, 08:52

Piątkowe wystąpienie szefa Fed Jerome Powella może zapowiadać osłabienie dolara, oceniają stratedzy Goldman Sachs.

Wystąpienie Powella sugeruje większą szanse na przerwanie przez Fed serii podwyżek stóp procentowych, uważają stratedzy amerykańskiego banku. Wskazują na odwoływanie się przez szefa Fed na wydarzenie z 2016 roku, kiedy wysokość stóp nie zmieniała się przez jego większość z powodu obaw wywołanych przez spowolnienie gospodarki Chin. Potencjalna pauza w podwyżkach stóp oznacza szansę na osłabienie dolara, wskazują stratedzy Goldman Sachs. 

- W sytuacji słabych danych makro dla USA w grudniu, uważamy że mocniej zależny od danych Fed stworzy przestrzeń dla dalszego słabnięcia dolara. Dlatego rekomendujemy grę na spadek indeksu dolara (albo koszyka walut z podobnymi wagami) z początkowym celem 93.0 i stopem na 97,5 – napisał Zach Pandl, strateg Goldman Sachs.

Indeks dolara spada w poniedziałek rano o 0,1 proc. do 96,01. Nie spadł do 93, czyli celu Goldman Sachs, od maja. Wskazany stop na poziomie 97,5 indeks osiągnął ostatni raz w listopadzie ubiegłego roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu