Goldman Sachs wraca na rynek kryptowalut

opublikowano: 01-03-2021, 20:57

Wzrost kursu bitcoina skłonił Goldman Sachs do wznowienia działalności komórki handlu kryptowalutami, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Od połowy marca amerykański bank inwestycyjny ma zacząć oferować kontrakty futures oraz inne produkty związane z bitcoinem, twierdzą informatorzy agencji. Goldman Sachs prowadził podobną działalność od 2018 roku, ale potem ją przerwał.

Największe firmy z Wall Street długo wstrzymywały się z zaangażowaniem na rynku kryptowalut. To zaczęło się zmieniać w ubiegłym roku. Jednym z ostatnich przykładów jest BNY Mellon, który w połowie lutego ogłosił, że będzie przechowywał, transferował i wydawał cyfrowe waluty dla swoich klientów. Mastercard także otworzył swoją sieć dla transakcji kryptowalutami. W Kanadzie w lutym ruszyły dwa ETF dedykowane bitcoinowi. Jeden z nich, Purpose Bitcoin ET, przez dwa pierwsze dni sprzedał akcje za prawie 400 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane