Goldman Sachs zaoferuje bogatym klientom inwestycję w bitcoina

opublikowano: 31-03-2021, 14:25

Najbogatsi klienci Goldman Sachs mogą wkrótce dostać ofertę inwestycji w bitcoina i inne cyfrowe aktywa, dowiedziało się CNBC.

Ujawniła to Mary Rich, która została w środę szefową biznesu cyfrowych aktywów w dziale wealth management amerykańskiego banku. W rozmowie z CNBC powiedziała, że bank chce udostępnić klientom „pełen zakres” inwestycji w bitcoina i inne cyfrowe aktywa, czy to przez ich bezpośrednie kupno, czy za pomocą derywatów, czy przez fundusze.

CNBC zwraca uwagę, że oznacza to iż klienci dwóch znanych na świecie dużych banków inwestycyjnych: Goldman Sachs i Morgan Stanley, uzyskają możliwość inwestowania w aktywa cyfrowe.

- Jest grupa klientów, którzy uważają te aktywa za zabezpieczenie przed inflacją. To co działo się przez miniony rok z pewnością na to wpłynęło – powiedziała Rich. – Jest również duża grupa klientów, którzy uważają, że to jutrzenka nowego Internetu i szukają sposobu na wzięcie w tym udziału – dodała.

Dział wealth management Goldman Sachs obsługuje klientów, którzy mają co najmniej 25 mln USD do zainwestowania.

Bitcoin tanieje obecnie o 1,5 proc. do 58192,15 USD. Jest o prawie 100 proc. droższy niż na początku roku. Wcześniej w tym miesiącu jego kurs dochodził do 61556 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane