Goldman Sachs zwolni do 4 tys. osób

opublikowano: 16-12-2022, 14:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Goldman Sachs zwolni do 4 tys. osób, ponieważ bank z Wall Street stara się osiągnąć cele rentowności, podała w piątek platforma informacyjna Semafor, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą – podaje agencja Reutersa.

fot. Brendan McDermid/Reuters/Forum

Menedżerowie w całej firmie zostali poproszeni o zidentyfikowanie osób o słabych wynikach, które mogą oznaczać redukcję siły roboczej nawet o 8 proc. na początku przyszłego roku, niektórzy ostrzegają, że zgodnie z raportem nie sporządzono ostatecznej listy.

Bank przekazał we wrześniu, że planuje likwidację miejsc pracy, po wstrzymaniu corocznej praktyki na dwa lata podczas pandemii.

Zatrudnienie w Goldman Sachs wzrosło do ponad 49 tys. na koniec września, o 14 proc. więcej niż rok wcześniej. Bank inwestycyjny po raz pierwszy ostrzegł w lipcu, że może spowolnić zatrudnienie i obniżyć wydatki.

Globalne banki, w tym Morgan Stanley i Citigroup zmniejszyły zatrudnienie w ostatnich miesiącach, ponieważ boom na transakcje na Wall Street wygasł z powodu wysokich stóp procentowych i gwałtownego wzrostu inflacji.

Bankierzy inwestycyjni byli zasypani umowami w 2021 r., ale w tym roku widzieli ich niewiele, ponieważ firmy wstrzymują zakupy w związku z niestabilnością na rynkach kapitałowych, napięciami między Stanami Zjednoczonymi a Chinami oraz wojną rosyjsko-ukraińską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane