Gole na EURO podbiją zyski

Wojciech Boczoń, Bankier.pl
opublikowano: 08-06-2016, 22:00

W Aliorze oprocentowanie lokaty zależy od liczby goli strzelonych przez naszą reprezentację na EURO2016.

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Polacy rozegrają swój pierwszy mecz dwa dni później. Za każdą bramkę zdobytą przez naszą reprezentację Alior Bank podniesie oprocentowanie Lokaty Kibica o 0,1 pkt. proc.

Alior Bank jest jednym ze sponsorów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Z tej okazji wprowadził do oferty nowy produkt oszczędnościowy— Lokatę Kibica. Jest to depozyt na 160 dni o oprocentowaniu zmiennym. Stawka bazowa wynosi 2 proc. i będzie rosła o 0,1 pkt. proc. za każdą bramkę strzeloną przez biało-czerwonych. Po pierwszej bramce bank podniesie oprocentowanie do 2,1 proc., po drugiej do 2,2 proc. itd. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł, a maksymalna 100 tys. zł. O ile na pierwszy rzut oka oferta może wydawać się całkiem kusząca, to gdy przyjrzymy się szczegółom, zaczyna tracić swój blask. Przede wszystkim maksymalne oprocentowanie lokaty to 3 proc. Taką stawkę otrzymają klienci, jeśli nasza kadra strzeli 10 goli. Na lokatę można wpłacić wyłącznie nowe pieniądze, czyli nie można założyć depozytu z oszczędności zdeponowanych już w banku. Ponadto lokata dostępna jest wyłącznie w placówkach banku — nie można jej założyć przez internet. Ile można będzie zarobić na lokacie? Jeśli założymy, że nasza kadra strzeli 10 goli i oprocentowanie wzrośnie do 3 proc., to przy kwocie depozytu 10 tys. zł zarobimy 106 zł (już po odjęciu podatku). Jeśli wpłacimy na lokatę 100 tys. zł, to bank wypłaci nam 1062 zł. Niestety na tle konkurencji Lokata Kibica wypada przeciętnie. Co najmniej w kilku bankach znajdziemy lokaty, których oprocentowanie jest wyższe niż 3 proc. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Boczoń, Bankier.pl

Polecane