Gołębiewski: Duda nie zatrzęsie rynkami

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 24-05-2015, 22:57

Wygrana Andrzeja Dudy może przejściowo osłabić złotego i wprowadzić nieco większą zmienność - mówi Paweł Gołębiewski, zarządzający BPH TFI.

Wybór kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta będzie miał niewielki wpływ na rynek obligacji, mniejszy niż w przypadku kursu walutowego – uważa Paweł Gołębiewski, dyrektor biura aktywów dłużnych BPH TFI. Jego zdaniem, dla uczestników rynku preferowanym kandydatem na prezydenta był Bronisław Komorowski, bo wiadomo było, czego się po nim spodziewać, i wywodził się z partii, która przynajmniej w deklaracjach jest bardziej wolnorynkowa.

- Wygrana Andrzeja Dudy może przejściowo osłabić złotego i wprowadzić nieco większą zmienność. Inwestorzy go nie znają, a część jego pomysłów, dotyczących np. opodatkowania banków, nie budzi entuzjazmu, szczególnie u zagranicznych inwestorów – tłumaczy Paweł Gołębiewski.

Jego zdaniem, zamieszanie związane z niepewnością będzie miało jednak efekt krótkotrwały i raczej nie opłaci się budować z myślą o tym pozycji na rynku walutowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gołębiewski: Duda nie zatrzęsie rynkami