Czytasz dzięki

Golf łączy ludzi biznesu

opublikowano: 12-07-2020, 22:00

120 prenumeratorów i biznesowych przyjaciół „Pulsu Biznesu” rywalizowało w drugiej edycji golfowego turnieju PB Cup

W sobotę podwarszawski klub Sobienie Królewskie Golf & Country Club drugi raz stał się areną rywalizacji ludzi biznesu w golfowym turnieju PB Cup. W turnieju zorganizowanym przez „PB”, którego partnerami strategicznymi były Santander Bank Polska i Mastercard, a partnerem Callaway, zagrało 120 zawodników, większość na co dzień odgrywa ważne role w biznesie, a niektórzy łączą to z dbaniem o rozwój golfa w Polsce. W naszym turnieju zagrali bowiem m.in. Marek Michałowski, przewodniczący rady nadzorczej Budimexu i prezes Polskiego Związku Golfa (PZG), Jacek Socha, partner PwC i wiceprezes ds. finansowych PZG, a także Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments i prezes PGA Polska (stowarzyszenie instruktorów golfa oraz zawodników turniejowych). Drugi rok z rzędu pogoda postanowiła utrudnić rywalizację.

Najlepszym zawodnikiem 2. edycji PB Cup był Robert Świerczyński,
lekarz, współwłaściciel Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika.
Wyświetl galerię [1/2]

LEKARSKA PRECYZJA:

Najlepszym zawodnikiem 2. edycji PB Cup był Robert Świerczyński, lekarz, współwłaściciel Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika. Fot. Marek Wiśniewski

— Dla mnie to jeden z najważniejszych turniejów golfowych w roku. Doceniam jego standard i przygotowanie. I coraz wyższy poziom sportowy. Dziś gra się bardzo dobrze, mimo, że bywa i wietrznie i deszczowo — mówił Szymon Wałach, szef pionu strategii i transformacji w PKO Banku Polskim.

Dodał, że na jego opinię nie wpływa fakt, że… znów znalazł się w gronie zwycięzców. A nie było to łatwe, bowiem przez rok awansował do lepszej kategorii — w tym roku zajął pierwsze miejsce w kategorii Strokeplay Netto HCP do 12.

Rywalizacja było wyjątkowo zacięta, żeby wyłonić zwycięzcę w kategorii strokplay brutto wśród mężczyzn konieczna okazała się dogrywka czterech zawodników. Ostatecznie PB Cup wygrał Robert Świerczyński, lekarz, specjalista ortopedii, traumatologii i medycyny sportowej, współwłaściciel Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika.

— O zwycięstwie zadecydowała dogrywka w systemie „nagłej śmierci”. Startowałem ze straconej pozycji, ponieważ, biorąc pod uwagę mój handicap, miałem nikłe szanse, żeby wygrać. Okazało się, że wystarczy do końca zachować zimną krew — mówił Robert Świerczyński po zakończeniu turnieju.

Twierdzi, że zacząć trenować golfa można w każdym wieku, sam przygodę z golfem rozpoczął po ukończeniu 50. roku życia. Sport poleca także osobom, które np. z powodów zdrowotnych nie mogą uprawiać innych dyscyplin. Wśród pań wygrała Marta Gajewska, a dominację potwierdziła wygrywając konkurs puttowania (z wynikiem 187 cm). Na polu pojawia się od siedmiu lat.

Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
×
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

— W golfa gra coraz więcej kobiet. To miły sposób spędzania czasu, jest w nim miejsce i na rozmowy i na rywalizację. Golf może być również rodzinną aktywnością — przekonuje Marta Gajewska. Artur Wiza, członek zarządu Asseco Poland, który gra od ok. 15 lat, zaznacza, że ten sport jest okazją do ruchu, pozwala budować relacje, w tym także biznesowe, a dzięki systemowi handicap’ów umożliwia rywalizację początkującym z zaawansowanymi.

— W biznesie współpracujmy, w golfie rywalizujmy — podkreślił Artur Wiza podczas turnieju.

O efektach biznesowych otwarcie mówi Jakub Poręcki, dyrektor zarządzający obszaru małych i średnich przedsiębiorstw w Santander Leasing. Szacuje, że od października 2019 r., gdy pierwszy raz stanął na „greenie”, dzięki kontaktom pozyskanym przy okazji gry, zawarł kontrakty warte kilkadziesiąt milionów złotych. Nie jest to jednak jedyny argument, dla którego sięga po kije golfowe — to świetna „odskocznia od codzienności”. Golf nie jest jednak sportem tylko dla ludzi biznesu.

— Stereotyp mówiący, że golf jest zarezerwowany wyłącznie dla dobrze sytuowanych dżentelmenów, został już przełamany. Dyscyplina ta w Polsce nadal jednak potrzebuje postaci, która ją wypromuje, tak jak Adam Małysz rozsławił skoki narciarskie, a Robert Kubica wyścigi. Potrzeba też zwiększenia dostępności pól golfowych w kraju — mówi Michał Wacławek, były zawodnik kadry narodowej juniorów i kadry narodowej mężczyzn, trener golfa.

Podczas PB Cup poprowadził konkurs puttowania, a wspólnie z Jackiem Personem — trening w akademii golfa.

WYNIKI

Zwycięzcy PB Cup 2020

¾ HCP Stableford Netto 24,1-36 – mężczyźni i kobiety

I - Krupczyński Mateusz (37)

II - Szaumkessel Robert (36)

III - Sołtan Grzegorz (33)


¾ HCP Stableford Netto – mężczyźni i kobiety

I – Mech Marcin (37)

II – Szyszak Jerzy (37)

III – Gil Mariusz (35)

 
¾ HCP Strokeplay Netto - mężczyźni i kobiety

I – Szymon Wałach (74)

II – Kim Juhong (75)

III – Szwoch Władysław (76)

Open – Strokeplay Brutto – kobiety

I – Gajewska Marta (88)

II – Strączyńska - Krawczyk Beata (92)

III – Skibińska Iwona (94)

Open – Strokeplay Brutto - mężczyźni

1 miejsce – Świerczyński Robert (81)

2 miejsce – Piecyk Tomasz (81)

3 miejsce - Wyrzykowski Paweł (81)

Konkursy na dołkach:

Konkurs puttowania

Kobiety – Marta Gajewska (187 cm)

Mężczyźni – Michał Kopczewski (0)


Nearest the Pin

Kobiety – Garbarczyk Katarzyna (1,25 m)

Mężczyźni – Adam Florczak (3,16)

The Longest Drive

Kobiety -  Marta Binkowska

Mężczyźni - Mikołaj Geritz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane