Goodman buduje dla Muszkieterów

Sieć handlowa odda deweloperowi stare magazyny za nowe. Dodatkowo zostanie najemcą na dekadę.

Magazynowy deweloper Goodman wybuduje dla Grupy Muszkieterów centrum logistyczne o powierzchni 74 tys. mkw. oraz niewielki biurowiec w Poznaniu. Budowa ma ruszyć jeszcze w marcu tego roku.

Magazyn, w którym znajdą się m.in. mroźnie i chłodnie, będzie gotowy w styczniu 2015 r., a biurowiec — dwa miesiące później. Umowa najmu ma obowiązywać przez 10 lat. Deweloper w rozliczeniu przejmie budynki magazynowe i biurowe w Poznaniu o łącznej powierzchni 45,5 tys. mkw., które są dla Muszkieterów niewygodne: z dala od głównych węzłów komunikacyjnych i przestarzałe.

Grupa Muszkieterów zrzesza 240 przedsiębiorców zarządzających 202 supermarketami spożywczymi Intermarché oraz 93 supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Ma jeszcze jedno centrum logistyczne — w Mysłowicach.

Sieci handlowe są motorem napędzającym rynek magazynowy w Polsce. Rekordem najmu jeszcze długo pozostają trzy magazyny po około 100 tys. mkw. każdy, które dla Amazona budują Panattoni i właśnie Goodman. Panattoni zbiera z rynku gros największych umów. W Strykowie wybudował magazyn o powierzchni 50 tys. mkw., dla Castoramy, i o powierzchni 56 tys. mkw. — dla Leroy Merlin.

Wcześniej dla odzieżowego H&M — 56 tys. mkw. w Gądkach k. Poznania, a dla Tesco — 56,7 tys. mkw. w Gliwicach.

— Transakcja wynajmu powierzchni przez Muszkieterów jest dotychczas największą na polskim rynku, nie licząc trzech magazynów dla Amazona. Kombinacja wypłacalnego najemcy, bardzo dobrej lokalizacji i długiej umowy najmu daje najlepszy produkt inwestycyjny na rynku magazynowym. To widać po rosnącym zainteresowaniu funduszy kupowaniem magazynów w Polsce — mówi Tomasz Kasperowicz z agencji Colliers, która pośredniczyła w transakcji. W zeszłym roku w Polsce kupiono magazyny i centra logistyczne o wartości około 440 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Goodman buduje dla Muszkieterów