Google Glass mają już konkurenta

TR
opublikowano: 17-05-2013, 13:03

Recon Jet, smartokulary dla miłośników sportu, mogą trafić na rynek wcześniej niż okulary Google'a – informuje portal Mashable.

Projekt niemal identyczny do tego, nad którym pracuje Google. Różnica polega jednak na tym, że Recon Instruments, producent smartokularów Jet, skoncentrował się na wybranej grupie docelowej, którą są miłośnicy sportu. Z myślą o nich okulary zostały dodatkowo wzmocnione i wyposażone w szkła przeciwsłoneczne.

Recon Jet, smartokulary dla miłośników sportu, mogą trafić na rynek wcześniej niż okulary Google'a (Fot. Recon)
Recon Jet, smartokulary dla miłośników sportu, mogą trafić na rynek wcześniej niż okulary Google'a (Fot. Recon)
None
None

Dodatkowym elementem, który odróżnia okulary Jet od Google Glass jest ekran. Umieszczony poniżej linii prawego oka wyświetlacz nie jest przezroczysty, ale nie ogranicza także pola widzenia noszącego. Producent gadżetu powołując się na najnowsze badania twierdzi, że zlokalizowanie ekranu właśnie w tym miejscu jest najwygodniejsze dla użytkownika okularów.

Okulary wyposażone w dwurdzeniowy procesor, paradoksalnie napędzane systemem operacyjnym Android, mogą pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane