Google pomoże szukać pracy

opublikowano: 26-09-2018, 22:00

Algorytmy najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki na świecie mają pomóc szukającym pracy dostosować umiejętności do potrzeb rynku — napisał„The Telegraph”.

Wyszukiwarka ma im sugerować, gdzie mogą podnieść swoje kwalifikacje na podstawie ofert pracy, którymi się interesują. Dzięki funkcji Pathways, nazywanej przez portal „praca obok mnie”, użytkownik otrzyma listę wolnych posad, oferowanych przez pracodawców (w pobliżu miejsca, w którym przebywa), wraz z ofertą kursów, które mogą być pomocne w staraniu się o nie.

— Kwalifikacje, na które jest popyt, często nie pokrywają się z tymi, które mają ludzie. Luka jest inna w każdym kraju — mówi Nick Zakrasek, product manager w Google for Jobs.

Narzędzie działa już w jednym ze stanów USA — w Wirginii, gdzie Google współpracuje z lokalnymi pracodawcami oraz władzami stanowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy