Gorące spółki na sesji 11 I 2023

opublikowano: 11-01-2023, 13:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji w środę, 11 stycznia, wyróżniają się Tauron, LPP, Rafako, Inno-Gene i Noctiluca.

Notowania Taurona wzrosły, a Rafako spadły po informacji o tym, że pierwsza z firm wezwała drugą do zapłaty 1,31 mld zł kar umownych w związku z wadami bloku energetycznego w Jaworznie. Tauron wyraził gotowość do negocjacji.

Wczorajszą zwyżkę przy sporych obrotach koryguje dziś LPP.

Na NewConnect rosną notowania Inno-Gene. Zarząd spółki złożył w KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego w związku z planami przejścia na rynek główny GPW. Kurs spółki urósł wczoraj w ostatniej fazie sesji o ponad 30 proc. jeszcze zanim pojawił się komunikat w sprawie prospektu.

Drożeją akcje Noctiluki, która podpisała umowę Joint Development Project z z tajwańskim producentem oświetlenia OLED nowej generacji i monochromatycznych wyświetlaczy OLED o zastosowaniach przede wszystkim w Medical Lighting, w oprawach oświetleniowych Indoor _ Outdoor i w Auotomotive.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane