Gorman: Fed może być zmuszony do szybkiej reakcji

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 14-12-2021, 14:04

James Gorman, dyrektor naczelny banku Morgan Stanley uważa, ze Rezerwa Federalna (Fed) może być zmuszona do szybszego niż zakładano działania ws. stóp procentowych, informuje Reuters.

fot. Bloomberg

Kierujemy się w stronę środowiska rosnących stóp procentowych – powiedział Gorman dodając, że na miejscu Fed zacząłby się szybciej poruszać, zachowując trochę amunicji i akceptując rzeczywistość.

Zdaniem szefa jednego z największych amerykańskich banków, Władze monetarne muszą bardziej zdecydowanie postępować w sprawie inflacji, gdyż ta będzie miała - z dużym prawdopodobieństwem – trwały charakter i nie jest zjawiskiem przemijającym.

Rynki oczekują, że podczas grudniowego posiedzenia FOMC (ramienia Fed odpowiedzialnego za politykę stóp procentowych), zapadnie decyzja o szybszym niż zakładano zakończeniu programu skupu obligacji, i być może jakieś deklaracje odnośnie podwyżki stawek procentowych. Na razie przeważa pogląd, że stopy pójdą w górę najwcześniej w III kw. przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane