Górnolotne plany przyszłych emerytów

opublikowano: 07-03-2019, 22:00

59 proc. Polaków w wieku 25-45 lat żyje w przekonaniu, że ich przyszła miesięczna emerytura z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie zbliżona do obecnych zarobków — wynika z badania przeprowadzonego przez firmę ubezpieczeniową Prudential.

Tylko 24 proc. ankietowanych zdaje sobie sprawę, że wyniesie około jednej trzeciej pensji, natomiast 18 proc. nie liczy na nią w ogóle. 48 proc. osób nie robi nic, by zabezpieczyć się na spokojną jesień życia, bo twierdzi, że nie ma z czego odkładać, ma jeszcze na to czas, albo się na tym nie zna. Z kolei osoby, które dodatkowo oszczędzają na emeryturę, najczęściej: odkładają na koncie, grają w gry losowe i opłacają polisę życiową. Co ciekawe, Polacy planują na emeryturze podróżować, pomagać wnukom i oddawać się przyjemnościom, na które nie mieli czasu wcześniej.

— Każdy sposób oszczędzania jest dobry — Pracownicze Plany Kapitałowe, Pracowniczy Program Emerytalny, Indywidualne Konta Emerytalne, Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, odkładanie pieniędzy do skarpety czy polisa oszczędnościowa na życie. Najważniejsze jest to, żebyśmy zaczęli myśleć o przyszłości na emeryturze i możliwie jak najwcześniej zaczęli odkładać na nią pieniądze. W przeciwnym razie może okazać się, że życie na emeryturze będzie można opisać jednym słowem — kruchutko — radzi Jarosław Bartkiewicz, prezes Prudential w Polsce.

20 lat Przez taki okres można pobierać emeryturę, szacuje Główny Urząd Statystyczny.

65 proc. Tylu ankietowanych myśli, że na emeryturze będzie żyć 6-20 lat.

49 proc. Taki odsetek ankietowanych czuje strach i niepewność, gdy czyta pismo z ZUS o wysokości zgromadzonych na koncie składek.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy