Gosiewski: PiS prowadzi rozmawy o utworzeniu koalicji

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 12-01-2006, 09:42

Prawo i Sprawiedliwość chce mieć stałą większość w Sejmie. Przemysław Gosiewski powiedział, że rozmowy w tej sprawie są prowadzone z jednej strony z Platformą Obywatelską, a z drugiej z Ligą Polskich Rodzin i Samoobroną.

Prawo i Sprawiedliwość chce mieć stałą większość w Sejmie. Przemysław Gosiewski powiedział, że rozmowy w tej sprawie są prowadzone z jednej strony z Platformą Obywatelską, a z drugiej z Ligą Polskich Rodzin i Samoobroną.

W Sygnałach Dnia szef klubu parlamentarnego PiS podkreślił, że rząd ma pakiet ważnych ustaw, które chce wprowadzić w życie. Podczas rozmów z klubami zamierza przekonywać inne ugrupowania, aby przegłosować je bez względu na interesy partyjne. Przemysław Gosiewski powiedział, że z różnych przyczyn trudno tworzyć koalicję rządową z pewnymi ugrupowaniami. Zaznaczył jednak, że Prawo i Sprawiedliwość chce stworzyć bezpieczeństwo dla ważnych ustaw, które będą przyjmowane w Sejmie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane