Gosiewski: W Sejmie trwają rozmowy mające ostudzić emocje

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-01-2006, 14:07

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział w czwartek dziennikarzom, że "trwają rozmowy dotyczące sytuacji w Sejmie". Jak dodał, mają one doprowadzić do opadnięcia emocji, aby Sejm mógł normalnie przystąpić do pracy nad budżetem państwa.

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział w czwartek dziennikarzom, że "trwają rozmowy dotyczące sytuacji w Sejmie". Jak dodał, mają one doprowadzić do opadnięcia emocji, aby Sejm mógł normalnie przystąpić do pracy nad budżetem państwa.

Podczas przerwy w obradach Sejmu spotkali się prezes PiS Jarosław Kaczyński i lider LPR Roman Giertych. W spotkaniu uczestniczył też Gosiewski.

"Te rozmowy idą w dobrym kierunku i sądzę, że jest to dobra oznaka dla prac Sejmu, że ten kryzys wywołany przez opozycję będzie można szybko zażegnać i Sejm będzie mógł przystąpić do prac nad budżetem oraz innymi ustawami" - podkreślił Gosiewski, który wyszedł podczas spotkania do dziennikarzy.

Jak dodał, najważniejsze jest, aby te rozmowy trwały dalej, "aby budować dobre podstawy do współdziałania w Sejmie".

Gosiewski podkreślił, że to "dzięki bardzo dobrym posunięciom" marszałka Sejmu Marka Jurka Izba uniknęła konfliktów.

"Sejm powinien pracować nad poprawą swojego wizerunku. Kierunek zaproponowany przez marszałka Jurka, aby był czas na spotkania klubów, był słuszny, aby dziś Sejm mógł wrócić do dobrej pracy" - powiedział.

W czwartek rano wkrótce po wznowieniu obrad Sejmu marszałek Marek Jurek ogłosił ponowną przerwę do godz. 14. Potem przedłużono ją do godz. 16.

W środę wieczorem pod nieobecność na sali Marka Jurka opozycja przegłosowała wniosek formalny o skrócenie procedury prac nad projektem budżetu na 2006 r. Wcześniej tego wniosku nie chciał poddać pod głosowanie Jurek, co wywołało protesty opozycji i kryzys w Sejmie.

Jak zapewnił Gosiewski, PiS będzie w czwartek prowadziło "konsultacje z różnymi klubami parlamentarnymi", których celem  "jest budowa stabilizacji w Sejmie".

Szef klubu PiS nie odpowiedział na pytanie dziennikarzy, czy marszałek Sejmu "może być spokojny o swoje stanowisko". Wniosek o jego odwołanie złożył już w środę klub SLD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu