Czytasz dzięki

Gotowi na globalny rynek

ZBIGNIEW LESZCZYŃSKI, członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży
opublikowano: 26-03-2018, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA RAPORTU GIEŁDOWA SPÓŁKA ROKU 2017

Nagroda publiczności ma zawsze wymiar wyjątkowy, szczególnie jeśli publiczność składa się z grona wybitnych ekspertów, doświadczonych profesjonalistów, ludzi specjalizujących się w swojej dziedzinie. Analitycy, maklerzy i doradcy oceniający przedsiębiorstwa w rankingu „Pulsu Biznesu” znają je najlepiej. Od tego, jak działają i komunikują się spółki notowane na warszawskim parkiecie, zależą przecież często efekty ich pracy. Wyróżnione przez nich firmy cechują się zatem zarówno dobrymi wynikami finansowymi, jak i stabilnością, przewidywalnością, długofalowym i strategicznym myśleniem o własnym rozwoju. Stanowią doskonałą wizytówkę polskiego rynku kapitałowego. Dla akcjonariuszy tytuł Giełdowej Spółki Roku jest natomiast istotnym potwierdzeniem, że dobrze i bezpiecznie ulokowali pieniądze.

Jednak to, co może cieszyć jeszcze bardziej, nie tylko akcjonariuszy, ale wszystkich uczestników polskiego rynku, to fakt, że jesteśmy świadkami powstawania coraz szerszego grona firm o nowoczesnej kulturze organizacyjnej, idącej w parze z innowacyjnym modelem biznesowym. Gdy spojrzymy na listę wyróżnionych w tegorocznym rankingu, bez problemu dostrzeżemy trendy wyraźnie rysujące się w globalnej  gospodarce i możemy mieć pewność, że rodzime przedsiębiorstwa mają swój udział w ich kształtowaniu. Nowe technologie, mobilność, telemetria, sieci społecznościowe, wirtualna rzeczywistość — to wszystko zjawiska, które będą budowały gospodarkę jutra i decydowały o kierunkach jej rozwoju. Mamy więc do czynienia z firmami doskonale rozumiejącymi oczekiwania i wyzwania pojawiające się na wielu płaszczyznach, zarówno ze strony otoczenia konkurencyjnego, jak i akcjonariuszy, klientów, partnerów biznesowych. Ranking Giełdowa Spółka Roku powinien być zatem lekturą obowiązkową dla wszystkich tych, którzy chcą swój biznes przenieść na nowy, wyższy poziom, pozwalający na skuteczne konkurowanie na otwartym, zglobalizowanym rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZBIGNIEW LESZCZYŃSKI, członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży

Polecane