Gowin: Platforma nie dryfuje

DI, PAP
19-01-2013, 07:38

Zapowiedź budowania przez szefa PSL szerszej formacji centroprawicowej minister sprawiedliwości przyjmuje z uznaniem, choć w wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej” ocenia, że gdyby się powiodła, to mogłaby odebrać część wyborców konserwatywnemu skrzydłu PO.

- Na miejscu Janusza Piechocińskiego zrobiłbym to samo, mówi Jarosław Gowin. – Fakt, że on tak szybko i w takim momencie wystąpił z tą inicjatywą, narzucając pewną agendę debaty publicznej, wystawia dobre świadectwo jego zdolnościom przywódczym.

Rozmówca „Rz” nie sądzi, by ten ruch mógł przesunąć Platformę w lewo. Jego zdaniem „na razie przesuwa to całą koalicję nieco bardziej na prawo”. (...) „Platforma nie jest co prawda taką partią, jaką była na początku, czyli centroprawicową. Od tego czasu bardzo poszerzył się nasz elektorat i cała partia przesunęła się ku centrum. Ale uważam, że w tym centrum jest mocno osadzona i nie dryfuje ani w lewo, ani w prawo, podkreśla Gowin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Polityka / Gowin: Platforma nie dryfuje