GPW: akcje Elektrimu umiarkowanie tracą na wartości

(Artur Szymański)
24-10-2006, 11:16

Nie ma większej reakcji akcjonariuszy Elektrimu na złożoną w USA przez Vivendi skargę na spółkę zależną Deutsche Telekom i Zygmunta Solorza-Żaka, kontrolującego giełdowy konglomerat.

Nie ma większej reakcji akcjonariuszy Elektrimu na złożoną w USA przez Vivendi skargę na spółkę zależną Deutsche Telekom i Zygmunta Solorza-Żaka, kontrolującego giełdowy konglomerat.

Kurs Elektrimu po niespełna dwóch godzinach wtorkowej sesji traci około 4 proc. przy niedużych obrotach rzędu 5 mln zł. zobacz notowania Reakcja inwestorów jest więc stonowana na wiadomość o złożeniu w sądzie federalnym stanu Washington skargi na podstawie „Ustawy o Organizacjach Skorumpowanych i pod Wpływem Działań Oszukańczych”.

Francuski koncern zarzuca niemieckiemu T-Mobile nielegalnie zawłaszczenie inwestycji Vivendi wartych 2,5 mld USD, w polskim operatorze komórkowym PTC. Vivendi twierdzi, że T-Mobile była w zmowie z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, pada wręcz zarzut skorumpowania Elektrimu. Francuzi domagają się oddania pieniądzy lub udziałów w PTC. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: akcje Elektrimu umiarkowanie tracą na wartości