GPW: czerwienią się notowania stalowych firm

opublikowano: 11-12-2007, 14:52

Akcje niedawnego debiutanta, Konsorcjum Stali, należą do najsłabszych podczas dzisiejszej sesji. Solidarnie w dół idą zresztą notowania większości spółek z branży.

To korekta wzrostów, które w ciągu ostatnich trzech tygodni wydźwignęły kursy przetwórców i dystrybutorów stali z poziomów nierzadko bliskich tegorocznym dołkom. Tak jest m.in. ze Stalprofilem, który dziś spada o 5,8 proc., ale od 21 listopada do minionego piątku dał zarobić ponad 40 proc. Mniejsze odbicie zaliczyły w tym okresie inne firmy handlujące wyrobami hutniczymi: Centrostal Gdańsk (dziś w dół o 3%) i Drozapol (-3,7%). Traci także Stalprodukt (-4,3 proc.), Ferrum (-2,5%) i zajmujący się produkcją konstrukcji stalowych Zastal (-2,1 proc.). Stosunkowo płaską korektę zalicza dziś Alchemia (-0,7% przy niskich obrotach). KZ


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane