GPW: Fundusze na razie skutecznie bronią wsparcia

(Artur Szymański)
opublikowano: 02-03-2005, 11:40

Nie ma niespodzianek na początku środowych notowań na warszawskiej giełdzie. Zgodnie z oczekiwaniami, inwestorzy wolą sprzedawać akcje w obliczu niepewności stworzonej zapowiedzią jutrzejszego oświadczenia politycznego Marka Belki. Jak na razie skutecznym wsparciem dla indeksu jest czwartkowa luka hossy.

Nie ma niespodzianek na początku środowych notowań na warszawskiej giełdzie. Zgodnie z oczekiwaniami, inwestorzy wolą sprzedawać akcje w obliczu niepewności stworzonej zapowiedzią jutrzejszego oświadczenia politycznego Marka Belki. Jak na razie skutecznym wsparciem dla indeksu jest czwartkowa luka hossy.

Spadek zatrzymał się na tym samym poziomie co wczoraj. Niezłe wrażenie robią niskie obroty, co przemawia za korekcyjnym charakterem zniżki indeksów. Wczoraj o tej porze wartość handlu przekraczała 200 mln zł, dziś jest to trochę ponad 120 mln zł. Nie ma więc powodu do niepokoju, fundusze na razie skutecznie bronią wsparcia.

Dalsza część sesji może przebiegać w stabilizacji w oczekiwaniu na jutrzejsze oświadczenie premiera rządu. W dzisiejszym wywiadzie w „Polityce” Marek Belka mówi, że nie odrzuca zaproszenia przystąpienia do Partii Demokratycznej. Gdyby tak się stało, to należy oczekiwać dymisji jego gabinetu, chaos w Sejmie i najprawdopodobniej przyspieszone wybory.

Nie jest to na rękę spekulacyjnemu kapitałowi zagranicznemu, który spodziewał się spokojnej atmosfery na scenie politycznej do konstytucyjnego terminu jesiennych wyborów. W oczekiwaniu na słowa szefa rządu inwestorzy umiarkowanie zamykają pozycje na GPW. Od wczoraj złoty traci na wartości.

Inwestorzy czekać będą też na doniesienia z konferencji prasowej PKN Orlen, który po wczorajszej sesji podał nieco słabsze od oczekiwań wyniki skonsolidowane. Grupa zarobiła na czysto 610 mln zł, podczas gdy analitycy prognozowali około 700 mln zysku netto. Kurs Orlenu traci ponad 2 proc.

Podobnie zachowują się pozostali giganci rynku. Kusy TP SA i KGHM również spadają po ponad 2 proc. Obroty nie są jednak duże. Połowę mniej traci Pekao przy całkiem znikomych obrotach. Po wczorajszym osłabieniu podnosi się dziś Elektrim. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: Fundusze na razie skutecznie bronią wsparcia