GPW: gracze ewakuują się z Centrostalu Gdańsk

27-03-2007, 15:08

Wtorkowa sesja przynosi nasilenie spadku notowań Centrostalu Gdańsk, którym kieruje Zbigniew Canowiecki. O godzinie 15  walory dystrybutora wyrobów hutniczych tanieją około 13 proc. przy bardzo dużych obrotach ponad 30 mln zł.

W piątek kurs Centrostalu ustanowił historyczny rekord 30,97 zł. Po wczorajszej publikacji prospektu akcji nowej emisji inwestorzy rzucili się do realizacji zysków. W efekcie na zamknięciu kurs spadł do 27 zł (-12,8 proc.). Wolumen wymiany wyniósł 232 tys. akcji, co przełożyło się na ponad 13 mln zł obrotu.

Dziś jest nieporównanie gorzej. Inwestorzy masowo pozbywają się walorów, z rąk do rąk przeszło już około 580 tys. walorów (obrót: 28 mln zł) po tym jak DM PKO BP opublikował wyceny akcji Centrostalu z uwzględnieniem nowej emisji. Wycena przeprowadzona metodą porównawczą wynosi 9 zł, zaś metodą DCF - ok. 10,5 zł. Warto zaznaczyć, że dom maklerski jest oferującym akcje spółki w rozpoczynającej się dziś ofercie publicznej akcji siódmej emisji.

Od dziś przyjmowane są zapisy na 3 mln akcji w transzy indywidualnej, jutro natomiast rusza book-building na 27 mln walorów w transzy instytucjonalnej. Początek zapisów w tej grupie inwestorów wyznaczono na 2 kwietnia. Już w czwartek natomiast kończą się zapisy w transzy detalicznej. 30 marca podana zostanie ostateczna cena emisyjna akcji. Póki co wiadomo tylko, że maksymalnie może wynieść 7,30 zł. Emisja przeprowadzana jest BEZ prawa poboru. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: gracze ewakuują się z Centrostalu Gdańsk