GPW: indeksy rosną powoli, ale stabilnie

Marek Druś
14-03-2002, 12:59

Na warszawskiej giełdzie od rozpoczęcia sesji utrzymuje się umiarkowana, ale stabilna przewaga popytu. Dobrym nastrojom krajowego rynku sprzyja ich poprawa na giełdach zagranicznych. Wśród blue chipów dużym popytem cieszą się akcje Pekao, jednak wymiana akcji spółki nie jest już tak duża jak wczoraj. Po wczorajszej przecenie, nadal spada kurs akcji Netii.

Po ostrożnym otwarciu, indeksy warszawskiej giełdy powoli ale stabilnie idą w górę. Przez 2,5 godziny sesji WIG 20 zyskał ok. 14 punktów. Wyraźny wzrost kursu przy największym udziale w obrotach rynku notują akcje Pekao. Podczas wczorajszej sesji handel papierami spółki był rekordowo wysoki po włączeniu się do niego inwestorów zagranicznych. Na zamknięciu papiery banku notowały niewielki spadek kursu. Krajowi inwestorzy zareagowali dzisiaj na sygnały zaangażowania zagranicy w handel papierami Pekao zwiększonym ich popytem. Dzięki temu kurs spółki wyraźnie rośnie. Obroty w jego dzisiejszym handlu nie są tak duże jak wczoraj, ale przecież sesja jeszcze się nie skończyła.

Zmiany kursów zdecydowanej większości pozostałych spółek są niewielkie. Wyraźnie drożeją akcje Prokomu, których wycenę podnieśli w ostatniej rekomendacji analitycy BIG Banku Gdańskiego. Drożeją także akcje Orbisu, których kupno rekomendowali w ostatnich dniach analitycy BDM PKO BP.

Wyraźne zniżki kursów notują papiery Apeksimu i Netii. W przypadku tej ostatniej za zwiększoną podażą akcji telekomu stoi informacja o uchwaleniu większej niż oczekiwano emisji udziałów, które mają trafić do wierzycieli spółki. Akcjonariusze Netii przegłosowali na wtorkowym NWZA emisję do 317,7 mln akcji.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: indeksy rosną powoli, ale stabilnie