GPW: korekta coraz groźniejsza

AS, Analizy Online
opublikowano: 20-01-2010, 13:40

Najmocniej odczują ją akcjonariusze blue chipów, najmniej - maluchów. Tak uważa Kazimierz Szpak, zarządzający z KBC TFI. Nie liczyłby on jednak na długotrwałą i głęboką korektę.

Zarządzający funduszami inwestycyjnymi z KBC TFI uważa, że w najbliższych dniach korekta jest wysoce prawdopodobna. W przypadku spółek mniejszych i średnich korekta nie powinna być jednak zbyt głęboka, gdyż spółki te znajdowały się w trendzie bocznym od kilku miesięcy i presja na skracanie się w tym segmencie powinna być znikoma.

Nieco inaczej może sytuacja wyglądać w przypadku WIG20, który jako znacznie bardziej płynny i bardziej „zarobiony” stanie się naturalnym kandydatem do skracania w przypadku nawet krótkotrwałego ochłodzenia nastrojów. Jednak Szpak nie liczyłby i w tym przypadku na długotrwałą i głęboką korektę.

Skąd ten optymizm? „Rekordowo niskie stopy procentowe w USA, Wielkiej Brytanii i Strefie Euro przy rosnących oczekiwaniach inflacyjnych w przyszłości powodują, że rynek długu nie jest dla inwestorów atrakcyjny. Więc napływy ze strony funduszy globalnych do zdrowiej wyglądających krajów emerging markets, w tym do Polski nie wyglądają na zagrożone” – czytamy w ostatnim cotygodniowym komentarzu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS, Analizy Online

Polecane