GPW: Kurs Polnordu bije rekordy

28-03-2007, 10:30

Do 193,8 zł w pierwszych kilkunastu minutach środowej sesji wzbił się kurs Polnordu po tym jak rano poinformował o umowie z  Prokomem i kontraktach w Rosji.

Dotychczasowy rekord notowań spółki rozwijającej skrzydła w tak lubianej przez giełdowych inwestorów branży deweloperskiej wynosił 165 zł. Został ustanowiony w poniedziałek. Rekord intraday z kolei to 171 zł osiągnięty wczoraj. Dziś jednak akcje spółki kierowanej przez Zbigniewa Okońskiego (na zdj.) są znacznie droższe po dwóch porannych informacjach.

Po pierwsze, Polnord zawarł oczekiwaną od pewnego czasu przez graczy umowę z Prokom Investments i Osiedlem Wilanowskim (spółką zależną PI), na podstawie której prawa użytkowania wieczystego gruntów w Wilanowie zostaną wniesione aportem do Polnordu. W zamian grupa Prokom Investments obejmie do 5,023 mln akcji Polnordu po cenie 126,64 zł za sztukę.

Polnord zbuduje w Wilanowie osiedle mieszkaniowe, jedno z większych centrów biznesowych w Polsce (obszar 14 ha) oraz kompleks mieszkaniowo-usługowo-handlowy "Miasteczko Wilanów". Spodziewany w ciągu 5 lat zysk z realizacji inwestycji waha się w granicach 2,0-2,3 mld zł. Marża z projektów mieszkaniowo-usługowych ma wynieść około 30 proc.

Po drugie, Polnord pochwalił się kontraktami w Rosji. Poprzez spółkę zależną PLP Development, w której posiada 50 proc. udziałów, buduje budynek biurowy w Nowosybirsku i planuje rozpoczęcie budowy 153 tys. mieszkań w tamże oraz w Saratowie. Tu z kolei planuje się uruchomienie dwóch projektów komercyjnych o łącznej powierzchni 38 tys. m2. Spodziewany zysk Polnordu z projektów w okresie następnych 3 lat wyniesie około 160 mln zł. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / GPW: Kurs Polnordu bije rekordy