GPW: kursy wyraźnie spadają, ale podaż nie rośnie

Marek Druś
05-11-2002, 15:06

Na warszawskiej giełdzie niewiele się zmienia. Wciąż mocno tanieją akcje najcięższych spółek rynku. Podaż nie zwiększa się znacznie. WIG 20 od dłuższego czasu utrzymuje się w pobliżu 1168 pkt. Obroty są wyższe niż na poprzedniej sesji, ale ponad 60 proc. przypada na handel papierami zaledwie trzech spółek: Pekao, TP SA i PKN Orlen.

Inwestorzy nadal sprzedają papiery blue chipów. Z jednej strony zachęcają do tego słabe wyniki przedstawione przez Pekao, Agorę czy Computerland, z drugiej ochota na realizację zysków po październikowych wzrostach ich cen.

Dużym rozczarowaniem były dla akcjonariuszy słabsze niż oczekiwano kwartalne wyniki Pekao SA. We wtorek dodatkowym impulsem sprzedaży mogła być wypowiedź prezes banku, która oceniła jako ‘ostrożny’ czerwcowy szacunek 150 mln zł ewentualnej straty spółki poniesionej w związku z jej zaangażowaniem w Stoczni Szczecińskiej.

Spada cena papierów Agory, przecenionej podczas poniedziałkowej sesji po pesymistycznych prognozach przedstawionych przez prezes spółki.

Od początku notowań tanieją akcje KGHM, który po wczorajszej sesji poinformował o dobrych wynikach kwartalnych oraz podtrzymał prognozę tegorocznych wyników.

Najmocnie wśród blue chipów spada kurs TP SA. Spółka dopiero 14 listopada przedstawi skonsolidowane wyniki. Pod koniec ubiegłego tygodnia drożała w związku z dobrymi rezultatami osiągniętymi przez Centertela.

Od początku notowań tanieją akcje spółek informatycznych. Optimus poinformował przed sesją o zakończeniu kwartały znaczną stratą. Computerland ujawnił, że nie zrealizuje prognozy tegorocznego wzrosty sprzedaży co spowoduje spadek zysku operacyjnego spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: kursy wyraźnie spadają, ale podaż nie rośnie