GPW: na rynku nadal utrzymuje się przewaga zniżek

Marek Druś
opublikowano: 20-06-2002, 13:09

Na warszawskiej giełdzie niewiele się dzieje. Nadal zdecydowana większość akcji umiarkowanie tanieje. Zaangażowanie inwestorów jest małe, obroty po dwóch godzinach notowań sięgnęły ok. 45 mln zł. Większy spadek indeksów hamuje umiarkowany wzrost kursu Pekao SA. Spadła podaż akcji Szeptela, które w pierwszej fazie notowań taniały nawet ponad 18 proc.

Nastroje panujące na warszawskiej giełdzie kształtują sygnały z rynków zagranicznych. Tam od rana utrzymują się spadki wywołane przecenami akcji banków i spółek z branży telekomunikacyjnej. Bez wyraźnego sygnału zapowiadającego zwyżki na giełdach zagranicznych na krajowym parkiecie raczej nie można liczyć na zmianę postawy inwestorów.

Wśród spółek, które cieszą się na dzisiejszej sesji dużym popytem znalazł się Optimus. Akcje spółki wyraźnie staniały podczas wczorajszych notowań, jednak poprzednie sesje były dla niej udane. We wtorek cena papierów Optimusa wyniosła 8,85 zł, wczoraj rynek skorygował ją do poziomu 8,75 zł, a dzisiaj kosztują już 8,90 zł. Wydaje się że inwestorzy coraz bardziej wierzą w możliwość rozwoju spółki pod kierownictwem Andrzeja Widerszpila. Coraz częściej słyszy się również o możliwości fuzji spółki z wrocławskim JTT.

Wśród papierów blue chipów, których inwestorzy dzisiaj się pozbywają, wyraźniejsze od pozostałych spadki kursów notują akcje BPH PBK i Agory. Ta ostatnia nie poddała się środowej fali przecen i zakończyła notowania niewielkim wzrostem ceny.

W branży bankowej, która pociągnęła w środę w dół warszawską giełdę, utrzymuje się remis. Spośród trzech spółek, które cieszą się większym zainteresowaniem inwestorów, akcje Peako umiarkowanie drożeją, BPH BPK tanieją, a BRE są notowane na poziomie ostatniego zamknięcia.

Kurs akcji TP SA nie zmienił się. Przed rozpoczęciem czwartkowych notowań na rynek dotarła wiadomość, że France Telecom zadeklarował zamiar dokupienia do końca czerwca 2,5 proc. plus jednej akcji spółki, co pozwoli konsorcjum FT i Kulczyk Holding przekroczyć 50 proc. udziału w TP SA.

W dniu uruchomienia systemu informatycznego w ZUS akcje Prokomu notowane są po cenie ostatniego zamknięcia.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / GPW: na rynku nadal utrzymuje się przewaga zniżek