GPW: PKO BP bez Marcinkiewicza powalczy o rekord

opublikowano: 31-01-2007, 15:54

Akcjonariusze PKO BP pozytywnie reagują na nie wybranie Kazimierza Marcinkiewicza na prezesa. Kurs może poprawić rekord.

Akcjonariusze PKO BP pozytywnie reagują na nie wybranie Kazimierza Marcinkiewicza na prezesa. Kurs może poprawić rekord.

Na około pół godziny przed końcem środowej sesji kurs za jedną akcję największego giełdowego banku inwestorzy płacą ponad 49 zł, co oznacza około 2,7-proc. zwyżkę notowań. Dotychczasowy rekord notowań w cenach zamknięcia wynosi 48,8 zł. Zwracają duże obroty wynoszące 145 mln zł.

Inwestorzy kupnem akcji reagują na dzisiejszą decyzję rady nadzorczej o przerwaniu obrad. Tym samym wybór prezesa i dwóch wiceprezesów został odłożony na później. Może to oznaczać, że na murowanej dotychczas kandydaturze Kazimierza Marcinkiewicza pojawiły się rysy.

Malejące szanse na objęcie przez byłego premiera fotela prezesa PKO BP cieszą akcjonariuszy. Byłby to bowiem prezes z nadania politycznego, za to bez żadnego doświadczenia w bankowości. „GW” podała dziś, że Marcinkiewicz może zostać rzucony przez swoją partię na inny niż PKO BP, odcinek. Gazeta spekuluje, że może on zastąpić Pawła Olechnowicza w Grupie Lotos. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane