GPW: Podaż przyciska coraz mocniej

Sebastian Gawłowski
06-03-2002, 13:22

Strona podażowa przyciska coraz mocniej na walorach największych spółek. Szczególnie presję widać na miedziowych papierach KGHM. Akcje lubińskiej spółki traciły już nawet 4 proc. O wiele gorzej niż w poprzednich dniach radzi sobie również Pekao, którego straty sięgają 2 proc. Handel jest coraz bardziej aktywny. Obroty na całym rynku sięgają 92 mln zł. Co ciekawe na najcięższych spółkach wartość handlu rozkłada niemal równomiernie po 10 mln zł.

Indeks największych spółek WIG 20 po utrzymywaniu się w okolicy wczorajszego zamknięcia w pierwszej części przyspieszył spadki i obecnie jego wartość oscyluje około 1378 punktów czyli 0,67 proc. niżej. Poza wcześniej wymienionymi swoją cegiełkę dodają TPSA i PKN Orlen jednak w mniejszym stopniu. W korekcie całej fali wzrostowej oba walory wyczerpały w znacznym stopniu swój impet spadkowy. Wśród walorów, które opierają się przecenie są banki BZ WBK i BRE notujące w ostatnich dniach kolejne rekordy. Bardzo dobrze pisuje się Orbis. Po zezwoleniu Komisji na przekroczenie progu 25 proc. na WZA spółki przez inwestora – Accor inwestorzy liczą na wezwanie lub intensywne skupowanie walorów z rynku. Accor ma czas na powiększenie swojego zaangażowania do końca marca.

Gaśnie w oczach popyt na Netii. W porannej części notowań kurs zwyżkował nawet 12 proc. Obecnie zyskuje zaledwie 4 proc. Niwelowaniu wzrostu towarzyszy znaczna wymiana papierów. Wartość handlu sięga aktywności na wielkiej czwórce blue chipów. Gracze najwyraźniej przesiadają się na Stalexport, którego kurs już zyskuje ponad 12 proc. W przypadku katowickiego dystrybutora wyrobów hutniczych sytuacja niemal naśladuje historię Netii. Zbliża się termin walnego, a spółka liczy na skonwertowanie swojego długu na nową emisję walorów którą mają objąć wierzyciele.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Podaż przyciska coraz mocniej