GPW: Polnord ma szansę zakończyć korektę

opublikowano: 10-01-2007, 15:34

Jedną z lepszych inwestycji środowej sesji na GPW są akcje Polnordu, którego akcjonariusze podejmują skuteczne kroki w celu zakończenie spadkowej korekty.

Jedną z lepszych inwestycji środowej sesji na GPW są akcje Polnordu, którego akcjonariusze podejmują skuteczne kroki w celu zakończenie spadkowej korekty.

Po wczorajszej sesji deweloperska spółka poinformowała, że do 8 stycznia zawarła z Nordea Bank Polska umowy o udzielenie gwarancji bankowych na łączną wartość niespełna 38,64 mln zł. Spółka podpisuje umowy tego typu w związku z realizacją inwestycji budowlanych.

Wczorajszy komunikat nie zawiera przełomowej treści, niemniej jednak przyczynia się w pewnym stopniu do ponownego ocieplenia klimatu wokół Polnordu. Sprzyja próbie wyrwania notowań spółki z fazy korekty, w jakiej znajduje się od 1 grudnia. Dzień wcześniej ustanowiony został rekord 94 zł.

Do grudniowego dołka 69,6 zł realizacja zysków zaowocowała 26-proc. spadkiem. Druga połowa ubiegłego miesiąca przyniosła niewielkie odbicie, które dopiero dziś nabiera tempa pozwalającego myśleć o powrocie do trendu wzrostowego.

Do pełni szczęścia akcjonariusze muszą się postarać zasłonić czarny korpus powstały na wykresie 15 grudnia. Dobrze by więc było osiągnąć poziom 88,5 zł. Na początku ostatniej godziny sesji za akcję Polnordu płaci się 84 zł, choć wcześniej kurs ustanowił dziene maksimum 86 zł. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane