GPW: polskie blue chipy odrabiają straty

31-10-2001, 11:09

Mimo nieznacznego wzrostu na otwarciu dzisiejszych notowań, w pierwszych minutach handlu rynek akcji podążył w kierunku południowym. W obecnym momencie, indeksy oscylują wokół wartości z wczorajszego zamknięcia z lekko wzrostową tendencją. Sytuacja sprzyja braku orientacji i niezdecydowaniu inwestorów. Mimo że wskaźniki giełd europejskich znajdują się obecnie w strefie wartości dodatnich, zbliżające się informacje mogą pokrzyżować wzrostowy scenariusz. Giełdy przede wszystkim czekają na dane o PKB w Stanach Zjednoczonych. Obawy sugerują nawet minusową wartość tego wskaźnika, co przełożyłoby się na wyprzedaż na rynkach finansowych.

W Polsce oczekiwana jest publikacja poziomu obrotów bieżących. Analitycy nie spodziewają się szczególnego pogorszenia jego wartości i jeśli tak będzie faktycznie może on zostać nie zauważony przez inwestorów.

Póki co walory blue chipów odrabiają straty. Miedziowe akcje KGHM ponownie znajdują się powyżej 12 zł. Zyskują również akcje TP SA, PKN Orlen oraz Elektrimu. Słabiej prezentują się banki z Pekao na czele.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: polskie blue chipy odrabiają straty