GPW: Rynek otworzy się na minusie

31-08-2004, 09:21

Początek sesji wtorkowej może przynieść niewielkie spadki indeksów. Już wczoraj rynki zachodnie niekorzystnie wpływały na nastroje naszych inwestorów. Dziś korekta na giełdach Eurolandu może nabrać tempa.

Na ostatniej sesji miesiąca inwestorom powinno zależeć na utrzymaniu mniej więcej wysokich cen, ale może to być trudne. W poniedziałek od zakupów akcji odstręczała rozpoczynająca się korekta około 2-tygodniowych wzrostów na giełdach zachodnich. Spadek może dziś nawet przyspieszyć.

Na otwarciach rynki Eurolandu straciły po około 0,5 proc., podczas gdy na zamknięciu poniedziałkowych sesji, indeksy giełd niemieckiej i francuskiej spadły po około 0,3 proc. Jeszcze gorzej wypadły indeksy amerykańskie – Dow Jones 0,7 proc., a Nasdaq obniżył loty o 1,4 proc. W tak niesprzyjających warunkach za sukces byków będzie można uznać to jeśli uda się ustabilizować rynek. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Rynek otworzy się na minusie