GPW: Stalprofil traci po rekomendacji BM BPH

opublikowano: 19-06-2007, 14:51

Izostal, spółka zależna Stalprofilu, chce wejść na  warszawską giełdę. Kurs giełdowego emitenta nie poszedł jednak ścieżką ku nowym szczytom wydeptaną niedawno przez Krosno i Fasing, których akcje drożały po  ogłoszeniu planów upublicznienia spółek zależnych - Krosglassu oraz MOJ-a. Inwestorzy skracają pozycje w Stalprofilu, którym kieruje Jerzy Bernhard (na fot.), bo tak zaleciło BM BPH obniżając rekomendację dla spółki do  "redukuj".

25 lipca odbędzie się NWZA Izostalu, na którym akcjonariusze podejmą decyzje o kierunku dalszego rozwoju spółki. Po pierwsze, pod głosowanie zostanie poddana uchwała w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego o 7 mln zł w drodze emisji akcji serii I skierowanej do Stalprofilu, z wyłączeniem prawa poboru dla pozostałych akcjonariuszy.

Po drugie, zarząd poprosi akcjonariuszy o wyrażenia zgody na podjęcie działań mających na celu dopuszczenie akcji Izostal do obrotu na rynku podstawowym GPW. I po trzecie, Izostat chce kupić nieruchomości przeznaczone pod inwestycje związane z podstawową działalnością.

W popołudniowej fazie wtorkowej sesji akcje Stalprofilu tanieją około 3,5 proc. do poziomu 47 zł. Wczoraj warte były 1,72 zł więcej. Zdaniem analityków BPH, będą warte jeszcze mniej. Jeden walor wycenili na 41 zł i obniżyli rekomendację z "trzymaj" do "redukuj". ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: Stalprofil traci po rekomendacji BM BPH