GPW: wyniki Pekao SA popsuły nastroje inwestorów

Marek Druś
opublikowano: 05-11-2002, 10:53

Warszawska giełda rozpoczęła wtorkowe notowania od umiarkowanego spadku głównych indeksów. W miarę upływu czasu zaczął się on jednak pogłębiać i sprowadził wartość WIG20 w pobliże wsparcia na poziomie 1170 pkt. Na wynik rynku największy wpływ ma przecena papierów Pekao SA i TP SA. W Europie przewaga zniżek jest bardziej umiarkowana niż w Warszawie.

GPW zaczęła notowania od przeceny papierów Pekao SA, który w poniedziałek poinformował o słabszych niż prognozowali analitycy wynikach trzeciego kwartału. Inwestorzy tym samym zignorowali podtrzymanie przez prezes banku prognozy jego tegorocznego zysku.

Mimo lepszych niż oczekiwano wyników kwartalnych oraz podtrzymania przez zarząd prognozy tegorocznych wyników spada cena papierów KGHM. Akcji spółki pozbywają się inwestorzy realizujący zyski po trwającym od czterech tygodniu marszu w górę ich ceny. Wzrostowi kursu papierów lubińskiego koncernu nie sprzyja spadek cen miedzi na LME.

Tanieją akcje TP SA, których kurs, podobnie jak papierów KGHM, od czterech tygodni znajdują się w trendzie rosnącym.

Czwartą sesję z rzędu tanieją akcje Netii. Podobnie jak wcześniej wspomniane spółki, od początku października ich cena zdecydowanie rosła. Inwestorzy uznali pod koniec ubiegłego tygodnia, że przyszedł czas na realizację zysków.

Od wzrostu kursu rozpoczął notowania rekordowo drożejący na poprzedniej sesji Optimus. Dość szybko zaczął on jednak wyraźnie spadać. Przed rozpoczęciem wtorkowych notowań spółka poinformowała o zamknięciu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku stratą w wysokości ponad 77 mln zł. Optimus zapowiedział w poniedziałek ponad 30 proc. redukcję zatrudnienia na przełomie roku.

Umiarkowanie przy niewielkim obrocie tanieją akcje Kredyt Banku. Spółka poinformowała przed sesją o 211 mln zł straty po trzech kwartałach tego roku. Zarząd Kredyt Banku zapowiadał 200 mln zł straty na koniec roku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: wyniki Pekao SA popsuły nastroje inwestorów