GPW: Yawal idzie w górę po planach emisji akcji

opublikowano: 05-02-2007, 13:45

Akcje Yawalu notują na półmetku poniedziałkowej sesji około 8,5-proc. wzrost wartości po zapowiedzi emisji nowych akcji.

Akcje Yawalu notują na półmetku poniedziałkowej sesji około 8,5-proc. wzrost wartości po zapowiedzi emisji nowych akcji.

Lakoniczny w treści komunikat producent profili aluminiowych opublikował w piątek przed sesją. Podano w nim, że spółka ma zamiar przeprowadzić emisję akcji F w pierwszym półroczu. W związku z tym podpisano umowę z DM Millennium.

Inwestorzy nie odpowiedzieli na komunikat większym popytem na akcje, obroty wyniosły 657 tys. zł. Kurs poszedł w górę o 3,5 proc. Nieco więcej szczegółów przyniosła lektura weekendowej prasy. „Parkiet” wydobył z prezesa Yawalu, że prawdopodobnie nowe akcje zaoferowane zostaną z prawem poboru. Z rynku spółka chce pozyskać ponad 20 mln zł. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane