GPW: złe wiadomości ze spółek mogą hamować popyt

Administrator
31-01-2002, 08:59

Poprawa nastrojów na giełdach w USA może wywołać wzrosty na giełdach europejskich. Te natomiast mogą korzystnie wpłynąć na wynik GPW. Przeciwko takiemu scenariuszowi przemawiają jednak ostatnie wiadomości z krajowych spółek. Wczorajsze decyzje o zgodnym z prognozami cięciu stóp procentowych zarówno w naszym kraju jak i USA nie zrobiły dużego wrażenia na rynkach.

Poprawa nastrojów na giełdach w USA może wywołać wzrosty na giełdach europejskich. Te natomiast mogą korzystnie wpłynąć na wynik GPW. Przeciwko takiemu scenariuszowi przemawiają jednak ostatnie wiadomości z krajowych spółek.

Wczorajsze decyzje o zgodnym z prognozami cięciu stóp procentowych zarówno w naszym kraju jak i USA nie zrobiły dużego wrażenia na rynkach. W Stanach dobrą wiadomością był z pewnością lepszy niż oczekiwano wynik PKB w ostatnim kwartale.

Niezbyt optymistyczne wiadomości przekazały w środę krajowe spółki. Dylemat będą mieli chętni na kupno akcji Grupy Onet. Bank Handlowy wypowiedział Onet.pl, jej spółce zależnej, umowy kredytowe o wartości 20 mln zł.

NWZA Stomilu Olsztyn zostało przesunięte na 28 lutego. Michelin przedstawił opinie KPMG i PWC podważające audyt BDO, w oparciu o który swoje roszczenia formułowali akcjonariusze mniejszościowi.

Rada nadzorcza Elektrimu podjęła nocą ze środy na czwartek decyzję o zawieszeniu wiceprezesa spółki, co potwierdza wiadomości o konflikcie w jej zarządzie. Wcześniej Vivendi potwierdziło, że chce sprzedać akcje Elektrimu Telekomunikacja.

Gorszą od oczekiwań prognozę wyników przedstawił Getin. Spółka spodziewa się, że jej strata netto sięgnie w 2001 roku 10 mln zł, czyli o 20 proc. więcej niż zakładano w ostatnich zapowiedziach.

Ciekawie zapowiadają się notowania MCI. Spółka poinformowała o znacznym zmniejszeniu wielkości rezerw utworzonych w ubiegłym roku, m.in. na JTT Computer. Tymczasem, jak dowiedział się „Puls Biznesu”, przejęciem spółki zainteresowany jest Optimus Technologie.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: złe wiadomości ze spółek mogą hamować popyt