Czytasz dzięki

Gra pozorów z PPP

TM
opublikowano: 19-06-2012, 00:00

Kwestionariusz samorządowca: Tomasz Andrukiewicz, prezydent EŁku

Niech instytucje rządowe naprawdę zaangażują się w promowanie PPP — apeluje prezydent Ełku, który już wie, co by zrobił w fotelu premiera.

Ma dopiero 38 lat, a rządzi miastem już drugą kadencję. Za największy sukces Tomasz Andrukiewicz uważa maksymalne wykorzystanie funduszy unijnych, za niepowodzenie — fiasko próby rozszerzenia granic miasta. Po godzinach jeździ na rolkach i rowerze, kocha pływanie na długie dystanse i wciąga go kino. Interesuję się też historią, psychologią społeczną i mediami.

Zanim zasiadłem w fotelu prezydenta…

…zwróciłem uwagę na przedwojenny zegar w holu ratusza i pomyślałem, że czas służby prezydenckiej chcę jak najefektywniej wykorzystać dla Ełku.

Zostałem prezydentem, żeby…

…zmieniać miasto na lepsze, wspomagać przedsiębiorców, zabiegać o turystów oraz pozyskiwać fundusze UE.

Największym atutem mojego miasta są…

…ludzie, którzy tu żyją i powracają oraz położenie Ełku w otoczeniu jezior i ogromnych terenów leśnych.

Na pewno trzeba zmienić…

…granice miasta, czyli powiększyć obszar Ełku. Dla rozwoju budownictwa, terenów rekreacyjnych, budowy firm, które dadzą miejsca pracy, potrzeba nowej przestrzeni.

Moim największym sukcesem jest…

…maksymalne wykorzystanie funduszy UE na inwestycje oraz dobre relacje i współpraca z Radą Miasta, a także duże poparcie ełczan (74 proc.) w wyborach prezydenckich w I turze.

Moim największym błędem było…

…a raczej niepowodzeniem nieudana próba rozszerzenia granic miasta pomimo ogromnego zaangażowania ełczan.

Gdyby miasto dostało w prezencie równowartość rocznych wpływów budżetowych, to…

…wykupiłoby wyemitowane na inwestycje obligacje, pomniejszając poziom zadłużenia, oraz wybudowało małą obwodnicę miasta.

Przedsiębiorcom z mojego miasta chciałbym powiedzieć, że…

…jestem po to, by ich wspomagać, że są ważni dla miasta i zawsze mogą liczyć na wsparcie oraz kompetentną obsługę przez urzędników.

Kiedy myślę o partnerstwie publiczno-prywatnym

…zastanawiam się, dlaczego instytucje rządowe i państwowe stwarzają tak wiele pozorów w promocji PPP, a nie wspomagają realnie samorządów podejmujących te inicjatywy.

Gdy myślę o Unii, to…

…wiem, że jako miasto maksymalnie wykorzystaliśmy fundusze unijne w tej perspektywie finansowej. Z dumą myślę o Polsce, jej aktywnym członkostwie w UE oraz olbrzymim rozwoju kraju dzięki funduszom europejskim.

Gdybym był premierem...

…podjąłbym próbę, by służyć krajowi z równie wielkim zaangażowaniem i pasją, jak służę miastu, otaczając się kompetentnymi współpracownikami i nie marnując czasu na spory personalne, polityczne i ideologiczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane