Gracze na GPW ostro skupowali Elektrim

Marek Druß
04-04-2001, 00:00

Gracze na GPW ostro skupowali Elektrim

Wtorkowa sesja na GPW miała dwie fazy. W pierwszej, trwającej przez kilkadziesiąt minut notowań, kursy większości spółek mocno spadały. Potem zaczęły rosnąć, ale skala zniżek była tak duża, że do końca sesji nie udało się odrobić strat z jej początku.

Od otwarcia sesji, na przebieg której największy wpływ miała sytuacja na rynkach zagranicznych, taniały przede wszystkim papiery spółek telekomunikacyjnych i informatycznych. Kilkuprocentowe zniżki notowały m.in. udziały Elektrimu, TP SA, Netii, Prokomu, Softbanku, Computerlandu i Optimusa.

W panującej ogólnie atmosferze spadków nieźle wyglądały notowania banków, które w większości umiarkowanie staniały przy dość niewielkich obrotach sektora. Pod koniec sesji z tego obrazu wyłamały się papiery BRE Banku, których kurs zniżkował mocniej od pozostałych przedstawicieli branży.

Na półmetku sesji pojawił się duży popyt na papiery mocno przecenionego wcześniej Elektrimu. Akcje spółki, które notowały wcześniej dużą, sięgającą 4 proc. zniżkę kursu, zaczęły drożeć. Ostatecznie zakończyły sesję ponad 4-proc. wzrostem.

Popyt na udziały warszawskiego holdingu poprawił obraz całego rynku do tego stopnia, że straty z pierwszej części sesji zaczęły topnieć. Ostatecznie TechWIG spadł o 1,8 proc., co jest osiągnięciem, jeśli się uwzględni, że na początku sesji zniżka indeksu sięgała 3,5 proc.

Wśród spółek, które wczorajszą sesję zaliczą do udanych, z dobrej strony pokazał się Mostostal Eksport. Wydaje się, że inwestorzy dyskontują informację o objęciu dość dużego pakietu udziałów spółki przez fundusze zarządzane przez DWS.

Obroty wyraźnie wzrosły i były wyższe od poniedziałkowych o ponad 70 proc. Stało się tak głównie za sprawą wspomnianego znacznego popytu na papiery Elektrimu, ale nie można zapominać, że zdecydowaną większość udziałów spotkała we wtorek wyprzedaż.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druß

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gracze na GPW ostro skupowali Elektrim