Gracze nie chcieli dodatkowych obligacji

Marek Knitter
06-02-2004, 00:00

Na czwartkowym przetargu uzupełniającym Ministerstwo Finansów nie sprzedało żadnej z oferowanych obligacji dwuletnich o łącznej wartości 300 mln zł. Inwestorzy nie złożyli ani jednej oferty kupna! Powód był jeden: na początku czwartkowych notowań na rynku wtórnym rentowność dwuletnich obligacji była wyższa niż oferowanych na aukcji. W tej sytuacji wynik przetargu był łatwy do przewidzenia.

Polskie obligacje i złoty niemal cały dzień traciły na wartości w efekcie prasowej wypowiedzi wicepremiera Jerzego Hausnera na temat optymalnego poziomu kursu euro. Obroty na rynku wtórnym nie należały do najwyższych. Inwestorzy pozbywali się przede wszystkim mniejszych pakietów. Część graczy zgłaszała jednak chęć zakupu obligacji. W konsekwencji do dużo większej przeceny nie doszło. Dziś nie należy oczekiwać znacznej poprawy na rynku wtórnym obligacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gracze nie chcieli dodatkowych obligacji